Spread the love

W czasach Hipokratesa medycyna była sztuką. Dzisiaj, zaryzykowałbym stwierdzenie, że uprawianie medycyny jest arcydziełem. W gąszczu biurokracji, obwarowań prawnych, nastawienia społeczeństwa i roszczeniowości ludzi, bycie lekarzem wymaga dużej cierpliwości i samozaparcia, aby ten zawód wykonywać z uśmiechem na ustach.

Mamy kilka filmów, w których możemy podejrzeć lekarskie problemy, lekarski humor, decyzje, rozterki, akcje ratunkowe, sposoby leczenia, proces diagnostyczny, reakcje na stres, spotkania ze śmiercią, narodziny itp. Jednak żaden film nie oddaje prawdziwego klimatu polskich szpitali, studiów, stażów i praktyk.

Z racji kontaktu z dużą ilością ludzi nasz fach jest okazją do obserwacji i refleksji. W  lekarskim żywocie scenariusze pisze  życie i ludzie. Dostarczają nam powodu do śmiechu, płaczu, a czasami po prostu zmuszają do głębokiej refleksji.

Jeśli jesteś lekarzem, stażystą, studiujesz kierunek medyczny (medycynę, ratownictwo, pielęgniarstwo itp) masz swoje przemyślenia na temat służby zdrowia, systemu, zdrowia lub choroby. Przytrafiły Ci się ciekawe, śmieszne, interesujące, przerażające lub wzruszające historie. Jeżeli masz lekkie pióro, chcesz wyżyć się literacko, ta strona jest miejscem również dla Ciebie.

Jednocześnie chcę zaznaczyć, że artykuły zawarte na tej stronie są napisane na podstawie moich doświadczeń i doświadczeń moich kolegów. Nie zachowują, żadnej chronologii czasowej, nie odnoszą się do konkretnej placówki, ani nie opowiadają o konkretnych osobach. Nie powinny być również traktowane, jako porady lekarskie.

1 Comment

  1. Bardzo fajny pomysł dla osób chcących zostać lekarzami aby móc poczytać jak wygląda druga strona medalu tego zawodu.

Comments are closed.